Go to...

Остриета на Устрема блестят при победа с 3-2 над „Топлика“ (Минерални бани)

Два златни коза от състава на Георги Каменов-Устрема показаха класа в контролна среща между отборите на ФК „Свиленград 1921-2“ и ФК „Топлика“ (Минерални бани). Георги Христов и Йордан Лозанов балансираха и умело придаваха острота от средата не терена до фаза нападение, където Лозанов на два пъти огорчи гостите. Мачът завърши с победа за домакините с 3-2 на спортен терен Бурденис.

Първото попадение в двубоя падна още в първата минута, когато Петър Костадинов – Гонзо си набута автогол за 0-1. С огромна доза майсторство и тактическа зрялост играчите в жълто-зелено изравниха играта и в последните минути Георгякиев направи 1-1. В защитния вал Петър Кръстев и Христо Гуджев трудно бяха пробивани, а изнасянето на топката от двамата бе отлично.

Ради Димитров, който игра таран през втората част, също на няколко пъти с финтове и техника матираше защитата в червено-бяло.  За гостите крайното 3-2 оформи Хърсев в 88-ата минута на двубоя, който бе изгледан от близо 40 зрители на трибуните и в околните спортни зони.